Prezentacja książki

13 kwietnia w 13 Muzach w Szczecinie odbyła się prezentacja książki pt.
Psychoterapia lekarstwo duszy – Autorem książki jest Joanna Pawłowicz Książka jest wywiadem z Alicją Jankowską na temat psychoterapii, miłości, wybaczeniu. Proste wskazówki i różne historie, które w doskonały sposób odzwierciedlają codzienne życie i sytuacja z jakimi się spotykamy, a także jak sobie z nimi radzić. Zapraszam wszystkich serdecznie do przeczytania.

Miłość jako dar

Pełna sala w Klubie 13 Muz świadczy o tym, że zainteresowanie leczeniem duszy jest takie samo, jak leczeniem ciała. Czasami nawet bardziej. Pretekstem do spotkania, w piątkowy wieczór, była promocja książki Joanny Pawłowicz pt. „Psychoterapia – lekarstwo duszy”, napisanej w formie wywiadu, a jej bohaterką jest szczecińska terapeutka Alicja Maria Jankowska.
Książka, która opowiada o psychoterapii jako o skutecznej metodzie leczenia ludzkich problemów, pokazuje jak mocno na skutek różnych życiowych sytuacji, mogą być pokiereszowane ludzkie osobowości, ale jednocześnie pokazuje, także na konkretnych przykładach, sposoby na to, by przezwyciężyć trudności. Jest w niej mnóstwo prawdy o naszym życiu i jest w niej jednocześnie duża dawka dobrych emocji, ludzkiego ciepła i wiary w to, że furtka przed krainą lepszego i harmonijnego życia nie jest zamknięta.
W trakcie spotkania Alicja Jankowska wygłosiła krótki odczyt pt. „Miłość jako dar”, który liczna publiczność nagrodziła zasłużonymi brawami. Po słownej części spotkania w Sali zapanowała muzyka. Piękny koncert Hanny Hozer (mezzosopran) i Julii Samojło (fortepian), podczas którego można było usłyszeć m.in. pieśni Sergiusza Rachmaninowa, był artystycznym ukoronowaniem ciekawego wieczoru w 13 Muzach. Warto dodać, że książka Joanny Pawłowicz inauguruje wydawniczą serię pt. „Pasje życia”, której bohaterami będą znane szczecińskie postacie, m.in. Jerzy Jagucki, Ryszard Biskupski, Małgorzata Gardasiewicz, Jolanta Łapicka, Leszek Podziewski i Dariusz Witkowski. (mos)
Kurier Szczeciński – kwiecień 2012r.

Pokłon dla życia

Promocja pierwszej książki odbyła się w miniony piątek w Klubie 13 Muz. Jej bohaterką jest szczecińska psychoterapeutka Alicja Maria Jankowska, która od ponad trzydziestu lat zajmuje się leczeniem ludzkich dusz. Ale nie tylko leczeniem, bo psychoterapia służy też rozwojowi duchowemu. Zarówno promocja książki autorstwa Joanny Pawłowicz, jak i zapowiedź wykładu Alicji Jankowskiej spowodowały tłok na Sali, a część zainteresowanych uczestniczyła w spotkaniu… stojąc.
„PSYCHOTERAPIA – lekarstwo duszy” to pierwsza w serii siedmiu książek o niezwykłych ludziach i niezwykłych terapiach pod wspólnym tytułem „Pasje życia”. To także książkowy debiut nowego szczecińskiego wydawnictwa Freja, które założyła autorka książki Joanna Pawłowicz. Nazwa Freja jest nieprzypadkowa, bo Freja to nordycka bogini miłości i wegetacji zwana też „panią wszystkich pól”. Z wikińskich przekazów wynika, że poruszała się powozem ciągnionym przez… koty. W graficznym logo wydawnictwa na pierwszym planie figuruje właśnie kot.
Dlaczego akurat Alicja Jankowska rozpoczyna cykl? Bo, jak pisze o niej autorka książki „ze swojej pracy uczyniła życiową pasję”. Bo jest postacią wciąż ciekawą wiedzy, świata i ludzi. I dlatego że w swojej pracy osiąga wiele sukcesów, co w praktyce oznacza, że jej pacjenci wychodzą na życiową prostą, pokonując traumy i problemy, z którymi nie mogli sobie poradzić. Jankowska jest specjalistką terapii uzależnień i terapii rodzinnej. Jest świetnie przygotowana do swojego zawodu. Kończyła między innymi słynną szkołę Psycho- Somatoterapii we Francji. Jest postacią znaną w Szczecinie dzięki mediom, radiu i telewizji, do których często jest zapraszana.
Książka ma formę wywiadu rzeki, który poza niezwykłą postacią bohaterki przybliża psychoterapię jako metodę uzdrawiania ludzkiego życia. Czasem bardzo radykalną. Ta metoda łączy w sobie wiedzę o ludzkiej psychice z technikami „poprawiania kondycji człowieka we wszystkich sferach jego funkcjonowania”. Alicja Jankowska opowiada o swoich życiowych i zawodowych doświadczeniach, pokazując na konkretnych przykładach, jak można odmienić na lepsze swoje życie. Jak zahukana, zestresowana i niewierząca w swoje siły kobieta o osobowości „szarej myszki” potrafi się przeistoczyć w silną i piękną osobowość. Pokazuje, jak można poradzić sobie ze stresem w pracy, który staję się ostatnio wręcz plagą zmieniającą życie w udrękę.
Można z nim sobie poradzić. Trzeba tylko znaleźć na to lekarstwo. Bo duszę można uzdrowić i szczecińska psychoterapeutka jest tego pewna. Trzeba tylko dobrze zdiagnozować chorobę i dobrać odpowiednie leki. (Marek Osajda)
Kurier Szczeciński – 13 kwietnia 2012r.

Lekarstwo duszy

Promocja książki Joanny Pawłowicz pt. „Psychoterapia – lekarstwo duszy” ma jedną bohaterkę. Jest nią znana psychoterapeutka, mieszkająca w Szczecinie Anna Maria Jankowska. Ta niezwykła kobieta uleczyła już wiele zbolałych i zagubionych dusz. Ma niezwykle bogate doświadczenia i świetne wykształcenie, zdobywane także zagranicą. W książce, która jest wywiadem – rzeką, opowiada o swojej pracy, która ciągle jest jej wielką pasją, o ludziach których leczyła i którym pomogła wydostać się ze stresów, depresji i duchowych problemów.
Spotkanie z autorką książki i jej główną postacią odbędzie się w piątek, 25 maja o godz. 17 w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej przy ul. Podgórnej 15. Jego uczestnicy, poza ucztą duchową, będą też mieli okazję wysłuchać pięknej muzyki w wykonaniu uznanych artystów. (mos)
Kureir Szczeciński – 25 maja 2012r.

Ala!

Jeszcze raz wielkie dzięki za książkę, którą szybko „pochłonęłam”. Świetna książka. Wiele ciekawych spostrzeżeń, wskazówek i informacji. Wykorzystam je w swojej pracy. Będę też polecać książkę moim klientom i klientkom. Cieszę się ze spotkania z Tobą i dziękuję za dobrą kawę.
Mgr Anna Szyda psycholog, psychoterapeuta Bełchatów – 22 sierpnia 2012r